Соічіро Хонда: успіх, як стиль життя

Фото Next Luxury
Фото Next Luxury

Сьогодні важко знайти людину, яка не чула про компанію "Хонда". І це не дивно: в 140 країнах світу купують її мотоцикли, автомобілі, мотори для човнів, міні-трактори, автономні електростанції, мотоблоки для фермерських господарств та інші механізми.

Ще в 1956 році компанія роздала співробітникам посадові інструкції, де було сказано, що головними для них повинні стати "три радості". Перша: радіє покупець, тому що у нього є "Хонда". Друга: радіє продавець, тому що бачить першу радість. Третя: радіє виробник - це його роботою створені перша і друга радості.

Девіз засновника компанії "Спочатку людина, потім машина" став базисом корпоративної культури "Хонда Мотор", заснованої на повазі до окремому індивідууму - співробітника або клієнта.

Соічіро Хонда з'явився на світ у 1906 році у бідних батьків в маленькому японському селі. Оскільки життя в селі вимагало постійної фізичної праці, то Соічіро не лінувався і добре вчився, а також допомагав батькові лагодити сільськогосподарську техніку.

У 15 років Хонда закінчив школу і поїхав в Токіо, щоб влаштуватися на роботу автомеханіком. Йому вистачало знань і навичок, однак в автомайстерні він в основному займався прибиранням та готував їжу.

Через деякий час увагу господаря майстерні привернув старанний і акуратний юнак, який щиро цікавився автомобілями. Він дозволив Хонді підробляти в тій майстерні, де відбувалася розробка і створення гоночного автомобіля. Коли у шефа Хонди з'явилися філії в інших містах, керівником однієї з них він призначив свого талановитого учня.

Через якийсь час у Соічіро проявилися навички керівника, він більше не хотів займатися банальним ремонтом, а мріяв винаходити й удосконалювати виробництво.

Хонді вдалося розробити термостійкі автомобільні частини на основі конструкції з сталі, що були радо сприйняті покупцями.

Оскільки в 1930-і роки легкових автомобілів японського виробництва ще не було, зростав попит на запасні частини. Тоді Соічіро вирішив відкрити фабрику з їх виробництва.

Щоб добре розбиратися в технічній галузі, Хонда пішов вчитися в університет, а у вільний час читав спеціальну літературу.

Навіть під час Другої світової війни Хонда не залишав свої дослідження. Якось раз він прикріпив до звичайного велосипеда маленький мотор, а бак замінив звичайною гумовою грілкою заповненою маслом. Новинка стала популярною, і він одразу продав близько 2 000 велосипедів з мотором.

Через кілька років Хонда сконструював мопед Honda Dream на основі двотактного двигуна і водопровідних труб.

Одночасно з випуском агрегатів він зареєстрував бренд Honda Motor Co., Ltd. Вже на початку 1950-х років ним було відкрито близько 6 000 філій по всій Японії.

На відміну від більшості своїх сучасників Соічіро Хонда був яскравою особистістю та засновником відомої філософії компанії.

Він попросив своїх біографів розповісти про позитивні риси виробничих відносин на його фірмі, описуючи їх як ті, де людину оцінюють за здібностями, хоча сам мав дуже палкий характер і навіть міг кинути гайковим ключем за погано виконану роботу.

Його азарт був легендарним. Він не визнавав поразок і міг ризикнути всім заради своїх переконань і ідей. Його відмова в середині сімдесятих скоротити обсяг випуску продукції в зв'язку з нафтовою кризою в ОПЕК була найсильнішим кроком, на який тільки можливо було піти. Honda Motor давно б пішла в історію, якби він засумнівався у своїй правоті. Але він цього не зробив.

Хонда любив по-справжньому ризикувати. В середині тридцятих років він ледь не загинув, беручи участь в гонках. Він виграв гонку, зазнавши аварії на фініші, і провів в лікарні три місяці, після чого йому заборонили брати участь в змаганнях. У 60 років Хонда навчився керувати власним гелікоптером і так налякав своїх пасажирів, що йому довелося поступитися пілотським кріслом професіоналам. Honda стала гігантською силою в індустрії.

Він зробив для мотоциклів те, що Генрі Форд зробив для автомобілів. Він взяв бездіяльний застійний ринок і зробив його діючим і динамічним. Його наполегливе прагнення до здійснення мрії про чудову машину втілилася в елегантних автомобілях.

У березні 1988 журнал "Мотор Тренд" склав рейтинг найпопулярніших машин у світі і три перші позиції займали машини фірми Honda - CRX, Civic, Prelude. Ще одне приємне повідомлення прийшло від журналу "Кар енд Драйвер", який назвав Accord однією з десяти найпопулярніших машин в Сполучених Штатах.

Це визнання і успіх - заслуга людини, яка вийшла з жебрацького середовища невеликого японського містечка і стала людиною з сучасним складом розуму і готовністю ризикувати у пошуках нового.

Соічіро особисто випробовував нові моделі до 65-ти років і не готував сина до того, щоб той зайняв його місце. Він усував сім'ю від заняття вищих посад. Хонда звільнився з посади президента компанії в 1973 і відійшов від справ. Він говорив, що компанія процвітає тоді, коли її колишній глава з'являється якомога рідше. Він був твердий у рішенні, що не тільки його сім'я повинна бути відсторонена від права спадковості, а й що президент повинен бути обраний за здібностями.

"Не важливо наскільки видатним міг бути засновник компанії, немає гарантії, що його син такий ж здібний. Управління компанією повинно бути віддане людині, яка має відмінні якості лідера".

Після відходу він присвятив свій час HONDA FOUNDATION, метою якої була гармонія технології та екології, а також виконував обов'язки віце-президента Токійської торгової палати та японської Асоціації автомобілебудування. Соічіро Хонда одружився в 1935 році і помер в серпні 1991 року, залишивши дружину Сачі, сина, і двох доньок.

Читайте за темою: Вислови, афоризми та мудрість. Генрі Форд

31 Березня 2017 Гриджук В.

ВСІ НОВИНИ ТЕМИ

Де брати безкоштовні фото та картинки для сайту чи блогу? 10 сервісів.

За допомогою пошукових систем Google або Bing можна швидко знайти будь-яке зображення чи ...

22 Лютого 2018
Брусов В.

10 корисних порад від людини, яка знала 16 мов

Като Ломб, попри освіту хіміка, була одним з перших синхронних перекладачів у світі ...

22 Лютого 2018
Козак І.

5 найкращих покерних сайтів у Інтернеті в 2017 році. Описання.

Покер - карткова гра, якою захоплюються мільйони людей з усього світу. Окрім ...

12 Лютого 2018
Гриджук В.

Найбагатший чоловік у Вавилоні: цитати, мудрість та поради з книги

"Найбагатший чоловік у Вавилоні" - надзвичайна колекція притч зібраних у формі книги Джорджем ...

05 Лютого 2018
Гриджук В.

Сайти для пошуку роботи в Словаччині. СПИСОК.

Якщо Ви плануєте їхати в Словаччину як працівник або вже там знаходитесь, але ...

24 Січня 2018
Брусов В.

10 занять, яким присвячують вільний час успішні люди

Те, як ми проводимо час після роботи, що робимо вечорами, у вихідні або ...

15 Січня 2018
Брусов В.

11 мудрих порад Василя Сухомлинського про те, як діти повинні ставитись до батьків

Василь Сухомлинський - український педагог, письменник та поет, що практично усю свою творчість ...

11 Січня 2018
Гриджук В.

Ігри українською: найкращі ігри з українською локалізацією

Знайти хорошу та цікаву гру з українською локалізацією, на жаль, не так вже ...

05 Січня 2018
Гриджук В.

Ілон Маск: найкращі цитати, думки та вислови українською мовою

Є люди, які просто чекають на майбутнє, а є ті, хто це майбутнє ...

31 Грудня 2017
Гриджук В.

Ікігаї: японська концепція довгого, щасливого та наповненого сенсом життя

Яка ваша причина вставати вранці? Проста спроба відповісти на таке велике питання може ...

31 Грудня 2017
Козак І.