Найкращі британські детективні серіали: ТОП 22

Джерело зображення мережа Інтернет
Джерело зображення мережа Інтернет

Британія - колиска класичного детектива, яка дала світові Шерлока Холмса, міс Марпл, Еркюля Пуаро, батька Брауна...

Напевно, тому від британського детективного кіно ми теж чекаємо всього найкращого. І воно зазвичай виправдовує наші очікування.

Ми любимо британські детективи за дбайливе відтворення деталей, обставин та атмосфери, неспішність розгортання подій, а також за приховану ідеальність навіть в найкривавіших злочинах.

Kozakorium.com підготував добірку кращих британських детективних серіалів, які, сподіваємося, припадуть вам до смаку.

22. "Дублінські вбивства", 2019

У центрі сюжету — двоє вартових правопорядку Роб Райлі й Кессі Меддокс, які розкривають злочини й карають справедливо небезпечних зловмисників. Одного разу на околиці Дубліна в лісі знаходять тіло 13-річної дівчинки. Незабаром детективи починають думати, що цей трагічний випадок пов’язаний із давнім зникненням трьох дітей.

21. "Туга струна", 2002-2008

В основі картини закладений ряд романів, написаних Велом Макдермідом. Серіал присвячений доктору Тоні Хіллу, який був клінічним психологом, що досліджує свою темну сторону для того, щоб пізнати думки серійних вбивць. Робота з поліцейськими детективами допомагає Хіллу братися за розслідування найжорстокіших і незрозумілих злочинів...

20. "Безпека", 2018

Вдівець Том і його дочка-підліток Дженні живуть в престижному районі, максимально закритому від сторонніх. Але саме в цьому місці, яке вважалося найбезпечнішим, одного разу загадково зникає шістнадцятирічна донька головного героя. Це трагічна подія змушує чоловіка по-новому поглянути на людей навколо, багатьох з яких він щиро вважав своїми друзями. Більш того, він і уявити собі не міг, які таємниці приховує в собі тиха громада, де він безтурботно жив довгі роки.

19. "Метод Крекера", 1993-1996

Цей серіал вирізняється з-поміж інших насамперед головним персонажем, харизматичним і своєрідним товстуном доктором Фіджеральдом. Фіцджеральд прекрасний психолог, який сприяє в розкритті злочинів відділу поліції Манчестера. Але крім всього він любить провести час за випивкою і пограти в карти. Добродушний співрозмовник він лише для колег-жінок, а для своїх пацієнтів він сувора тварина, яка влізе в найприхованіші злочинцем місця душі. Він знайде мотиви скоєного, здолавши умілий психологічний бар'єр.

18. "Вершина озера", 2013-2017

Сюжет описує детективне розслідування, яке закручується навколо дванадцятирічної вагітної дівчини Туї, яка намагалася накласти на себе руки, кинувшись в озеро. Туї рятують, але навколо неї починається розслідування, пов'язане з жорстоким поводженням з дітьми. Поки поліцейські намагаються з'ясувати, хто може бути батьком дитини Туї, дівчина безслідно зникає.

17. "Суто англійські вбивства", 1997 - ...

Телепроєкт заснований на серії романів про поліцейського інспектора Барнабі, створеного британською письменницею Каролін Ґрем. Дія серіалу відбувається у вигаданому англійському графстві Мідсомер. Сільський детектив старший інспектор Том Барнабі разом зі своїм помічником сержантом Троєм розслідують різноманітні злочини, сподіваючись на допомогу місцевих жителів. Однак, у всіх є таємниці, якими вони не мають наміру ділитися з інспектором...

16. "Шерлок Холмс", 1984-1994

Проникливий детектив зі своїм незмінним товаришем і партнером доктором Ватсоном за допомогою неабиякого інтелекту, сили волі й сміливості розплутують загадку лісових буків, заплутану справа перекладача з Греції, норвудского будівельника, мешканця стаціонару, групи червоноголових.

15. "Отець Браун", 2013 - ...

Отець Браун - священник, який живе в одному з маленьких містечок Англії. Серед його парафіян є представники дворянства, багато сімейних пар і, звичайно ж, цікаві кумасі. Всі вони приходять до священника з питаннями, за порадою, за допомогою, та й просто поговорити й пригостити місцевого священника чимось смачненьким. Не любить отця Брауна лише слідчий - занадто часто цей невгамовний священник «плутається під ногами», заважає слідству. Але, навіть служитель порядку змушений визнати, що священник з його вдумливістю, тягою до загадок і умінням збирати й аналізувати інформацію розкриває чимало вбивств, що відбуваються в цьому, на перший погляд, тихому містечку.

Читайте за темою: ТОП 100: найкращі історичні фільми за весь час

14. "Міс Марпл", 2004 - 2013

Джейн Марпл — старенька пані, яка полюбляє доглядати за рослинами, що ростуть на її невеличкій грядці. Час від часу вона навідується до своїх знайомих чи родичів. Якщо в Сент-Мері-Мід або там, де міс Марпл перебуває в цей час, трапляється вбивство, вона одразу ж розпочинає власне розслідування і завжди знаходить розгадку таємниці. Її сила, як детектива-аматора — гострий розум, широка поінформованість та досконале знання людської натури. Один з її «професійних методів» — знайти в минулому рідного селища певний випадок, який би нагадував справу, що розслідується, та провести паралель між обставинами минулого і сучасними подіями.

13. "Молодий Морс", 2012 - ...

Головний герой повертається в Оксфорд, місце, яке колись сильно змінило його життя. Там розслідується пропажа школярки, незабаром стає відомо, що це вбивство. Не маючи ніяких слідів і зачіпок, його розслідування з тріском провалюється. Його усувають від справи, тепер його розслідуванням займається більш досвідчений слідчий. Але головний герой не бажає відступати, все більше прибуваючи в місті, він починає згадувати своє страшне минуле. Це завдання допоможе не тільки знайти вбивцю і здійснити справедливість, а й допоможе розібратися в собі...

12. "Льюїс", 2006 - 2015

Минуло рівно п'ять років після того, як загинув начальник і колега Роберта Льюїса легендарний інспектор Морс. Тепер Роберт повертається в університетське містечко Оксфорда і продовжує свою детективну діяльність. Тепер у нього новий начальник - жінка з дуже непростим характером. А інспектору належить розслідувати загадкове вбивство амбітної студентки Оксфорда. У цій заплутаній справі є все - від надій і підступності близьких до тіней з минулого Льюїса.

11. "Інспектор Морс", 1987 - 2000

Він - не ідеальний поліцейський. Принаймні, так вважає його начальство. Він колючий і саркастичний. Він - бакалавр, випускник Оксфорда, інтелектуальний сноб. Він не завжди слідує протоколу. Хоча має. Але він завжди дає результат. Він - Морс. І цим усе сказано.

10. "Код вбивства", 2012 - 2014

Криваві злочини серійного маніяка тримають в страху місто. Детективи б'ються щосили, але їх розслідування поки не приносить результатів. До справи підключають чотирьох жінок, які під час війни служили дешифрувальницями. Тепер їх неабиякі здібності повинні стати у пригоді в мирний час.

9. "Марчелла", 2016 - ...

Раніше Марселла успішно займалася розслідуванням злочинів в особливому відділенні поліції, але тепер вона цілком поглинена власним процесом розлучення, який штовхає її до божевілля. Жінка відчуває себе спустошеною всередині. Її організм виснажений постійними конфліктами з колишнім чоловіком. До того ж зовсім скоро її чекає прощання з дочкою, яка вирушає на навчання до школи-інтернату. Головна героїня британського серіалу "Марселла" насилу повертається до звичного життя. Їй довіряють розслідування серії взаємопов'язаних вбивств. Трохи попрацювавши над справою, жінка розуміє, що це події якось пов'язані зі справами минулих років, які вона так і не змогла розслідувати до кінця.

8. "Що залишається", 2013

Після того як тіло Мелісси Янг було знайдено в будинку, де вона жила, детектив Льон Харпер приступає до розслідування того, що з нею сталося, і чому понад два років ніхто не помічав її зникнення. Які таємниці зберігають сусіди п'ятиквартирного будинку? Заснований на реальних подіях, які вразили Великобританію. Тіло дівчини, на ім'я Джойс було знайдено через майже три роки. Під дверима була гора пошти, у квартирі телевізор як і раніше показував канал bbc.

Читайте за темою: Найкращі корейські фільми: ТОП 10

7. "Жорстокі таємниці Лондона", 2009 - 2013

На вулицях нічного Лондона вчиняються жахливі злочини - невідомий злочинець полює за беззахисними жінками та по звірячому вбиває їх. У поліції немає жодної версії - ні мотивів, ні свідків, ні надії на впіймання вбивці в найближчому майбутньому. Але це не опис подій у Лондоні 19-го століття, це - справа рук сучасного Джека Різника...

6. "Бродчерч", 2013 - 2017

У невеликому містечку Бродчерч пропадає одинадцятирічний хлопчик Денні Латімер. Його мати починає пошуки свого сина. Водночас з відпустки повертається її близька подруга Еллі Мілер, що працює в місцевій поліції. Після відпустки її чекало підвищення, але на нову посаду призначають детектива Алека Харді, людину не з найкращою репутацією. Незабаром тіло зниклого хлопчика знаходять під скелями, що оточують місто. Харді і Міллер беруться за розслідування цієї справи, але кожен з них починає діяти поодинці.

5. "Шерлок Холмс: Кімнати смерті", 2000 - 2001

Наприкінці 70-х років XIX століття Артур Конан Дойл, що займався вивченням медицини в Единбурзькому університеті, відкриває для себе таку людину як професор Джозеф Белл, який став батьком новаторського методу кримінального розслідування. Дойл, який не вірив у методи професора, ненавмисно втягує його в загадкову історію, в якій змішується все: і серія дивних отруєнь, і рання любов молодого студента і мало того, але навіть злочини Джека Різника, які мали трапитися багато років потому.

4. "Рівер", 2015

Сюжет серіалу розповідає історію співробітника поліції Джона Рівера. Зовні він нічим не відрізняється від типового поліцейського, однак Джон має дар: його переслідують примари жертв, вбивства яких він розслідує. Вони допомагають йому в розслідуванні, проте з кожною новою справою примар стає все більше, і Джон не знає, як йому бути. Чи зможе він зберегти свій розум, або ж він збожеволіє і покине свою роботу?

3. "Міс Марпл", 1984 - 1992

Джейн Марпл — старенька пані, яка полюбляє доглядати за рослинами, що ростуть на її невеличкій грядці. Час від часу вона навідується до своїх знайомих чи родичів. Якщо в Сент-Мері-Мід або там, де міс Марпл перебуває в цей час, трапляється вбивство, вона одразу ж розпочинає власне розслідування і завжди знаходить розгадку таємниці. Її сила, як детектива-аматора — гострий розум, широка поінформованість та досконале знання людської натури. Один з її «професійних методів» — знайти в минулому рідного селища певний випадок, який би нагадував справу, що розслідується, та провести паралель між обставинами минулого і сучасними подіями.

2. "Пуаро", 1989 - 2013

Детективний серіал за мотивами романів відомої письменниці Агати Крісті. Еркюль Пуаро - приватний детектив з Бельгії, який має гострий розум і жадобу до розслідування вбивств. Він ас у своїй справі, і до нього за допомогою приходять сотні людей. Обдурити Пуаро нелегко, адже він все одно рано чи пізно дізнається правду.

1. "Шерлок", 2010 - 2017 

Шерлок Холмс - найвідоміший детектив за всю історію як літератури, так і кінематографа. У цьому серіалі він помітно помолодшав, став імпульсивним, такий довго не всидить на місці - вся його сутність вимагає пригод. Навіть незважаючи на настільки сильні зміни з часів сера Артура Конан-Дойла (дія фільму відбувається у 21-му столітті) головним козирем Холмса залишається його легендарний метод дедукції.

Читайте за темою: Найкращі історичні фільми про Середньовіччя: ТОП 10

13 Жовтня 2020 Голуб С.

ВСІ НОВИНИ ТЕМИ

10 чудових комедій для жінок, які допоможуть розслабитися

Іноді душа вимагає перегляду душевної кінокартини, через яку не потрібно навантажувати мозок і ...

10 Травня 2021
Гриджук В.

Найкрасивіші та наймальовничіші села Канади: ТОП 10

Коли більшість людей думають про Канаду, вони уявляють собі великі міста, такі як ...

10 Травня 2021
Голуб С.

11 захоплюючих книг з обов'язкового списку Гарвардської школи бізнесу

У нинішньому різноманітті бізнес-літератури легко заплутатися. Щоб допомогти Вам з вибором, автор HubSpot ...

23 Лютого 2021
Гриджук В.

Як нас дурять супермаркети: 10 хитрощів, про які варто знати

Маркетологи використовують ці хитрощі, щоб змусити вас витратити гроші на те, що ви ...

15 Лютого 2021
Козак І.

20 фраз, які змусять вашу дитину дослухатися до вас

Наша дитина є найкращим нашим відображенням. І коли вона погано поводиться, подумайте, що ...

08 Лютого 2021
Козак І.

Що дивитися після Бріджертонів: найкращі історичні фільми та серіали

Серіал "Бріджертон" (Bridgerton) на Netflix обігнав "Ферзевий гамбіт", "Академію Амбрелла" і "Люцифера" за ...

08 Лютого 2021
Гриджук В.

Робота, команда, креатив: поради Вінстона Черчілля, як позбутися від нудьги дорослого життя

Дуже часто дорослішання стає синонімом нудної, монотонної роботи, через яку не залишається час ...

02 Лютого 2021
Гриджук В.

День святого Валентина: 100 ідей для подарунка на 14 лютого

День всіх закоханих - чудовий привід продемонструвати свої почуття другій половинці, залишилося лише ...

01 Лютого 2021
Козак І.

Як виростити дітей ввічливими: 5 корисних порад

Ви коли-небудь стикалися з хамами та дивувалися, чому вони такі, які вони є? ...

25 Січня 2021
Козак І.

Ціґун (Цигун): різновиди та історія тисячолітньої китайської гімнастики

Китайці називають ціґун скарбом національної культури, ключем до розгадки безлічі таємниць людини. На ...

04 Січня 2021
Голуб С.