Про 1200 гривень, реформи і реальність


Останнім часом одним з головних прийомів наших дорогих популістів, адептів зради і упоротих ворогів влади (як з оппоблоківських, так і з типу "патріотичних") стала мантра" ЯК ПРОЖИТИ НА 1200 ГРИВЕНЬ З ТАКИМИ цінами і тарифами, нелюди". Лицемірство даних громадян ми , мабуть, опустимо. До суті.

Чисто по-людськи дане формулювання мені гранично зрозуміле. Так от, вищезазначені товариші (політично і економічно безвідповідальні) починають розповідати про погану владу, про те, що, мабуть, вони то відразу б підвищили зарплати, знизили тарифи, знищили всю корупцію і знайшли б нафту і золото в еквіваленті 150 трлн. доларів доходів щомісячно. Мило. Але така позиція виключно шкідлива. Навіть якщо припустити, що влада - це ЗРАДА, реформ немає (що неправда) і тарифи піднімають необгрунтовано (що брехня на 90% і правда на 10%).
Тому що це не розкриває причин проблеми 1200 гривень і не наближає її вирішення.
А генезис простий. Багаторічнй розвал економіки, життя не за коштами, корупція і соціальна безвідповідальність значної частини політиків, чиновників, населення.

А тепер про рішення. Хто хоч трохи має відношення до питання прийому на роботу (особливо ті, хто наймає людей), прекрасно знає, що зарплата визначається (в розсудливійкомпанії) не за потребами працівника, а його здібностями і якістю (а не стільки кількістю) виконуваної роботи. Тобто приносяться гешефтом. До речі, якщо працівник щиро вважає, що йому недоплачують, він лукавить в 9 випадках з 10.

З бюджетними організаціями все складніше. Там уже все залежить від "пріоритетності галузі", бюджету - корупція та ін. Цікавих моментів. З трансфертами (пенсіями, посібниками, стипендіями) все ще простіше - як правило, на що залишається, то й платять. У випадку з українським пенсійним фондом, який ще й дотується з держбюджету, явно переплачують вище (о боже, жах який, закидайте камінням) реальних можливостей цього самого пенсійного фонду. До речі, скасуйте спецпенсії - і вивільните тільки 5% потрібних коштів для підвищення всім або близько того.

З тарифами все простіше. Ми десятиліттями не доплачували. Нафтогаз та інші структури десятиліттями розкрадалися. До речі, зараз там рівень корупції впав, але ще високий і знижувати його роками й роками. Особливо враховуючи, що дочки Нафтогазу контролювалися не державою, а приватними особами, які ловили там свій гешефт (Фірташ, Коломойський, Григоришин і т.д.). Отже, у Нафтогазу величезні борги і дефіцит. Що робити? Платити. Тепер уже реальну ціну + компенсаційні (де-факто) платежі + "корупційну націнку" (з останньої треба нещадно боротися. Але в нинішній ціні її від сили 15-20%, решта - платити треба і платити будемо, якщо не хочемо добити галузь і країну).

Отже, де тут "ЯК ВИЖИТИ"? Як вижити на 1200 гривень я не маю найменшого поняття. Самовбивати через це бюджетну систему, державу і Україну в цілому я якось не маю наміру.

Вихід? А вихід простий, правда про нього не напишуть популісти та інші любителі пограти на емоціях. Працювати, друзі. Так. Раптово. Працювати більше, краще, брати додаткову роботу, фріланс. Гугл в допомогу.

Нема кваліфікації? Друзі, вчіться. Ніхто не зобов'язаний вам платити більше, ніж ви вартуєте. Коштують більшість українських працівників (знову неприємні речі кажу) виключно дешево в силу, в тому числі, своєї огидної кваліфікації (часто), низької соціальної активності (ще частіше) і небажання шукати і міняти місце роботи / проживання навіть усередині країни (теж частенько). Зараз, мабуть, найкращий час для початку бізнесу, навчання нових професій і того, щоб рвати і метати в професійному плані. З дна краще стрибати.

Хочете підказок? АПК, особливо переробка сільгоспсировини все ще дуже затребувані і будуть такми багато років, майже будь який сервісний (економічний, юридичний, логістичний, технологічний) аутсорсинг, створення власних експортних потоків (аж до пошуку місця, в якості  диллера українських компаній), я не говорю про дрібний фріланс , про побутові послуги, про власний дрібний бізнес (особливо якщо вдасться підписатися під безліччю іноземних грантових програм) в енергозбереженні, побутовому обслуговуванні, громадському харчуванні, туризмі.

Вік заважає? Що робити тим, у кого немає сил працювати? По-перше, більшість стогонів про це я чую від тих, хто сидить в Facebook. Люди виживають, а ви тільки ниєте. Допоможіть, якщо хочете. До речі, не обов'язково грошима. По-друге, не можна визначати державні витрати з нереальних завдань. Витрачати треба зараз менше, ніж є. Інакше борги не віддати.

А не легше "перестати красти" і на всs[ вистачить грошей? Навіть якби корупцію на всіх рівнях влади можна було б подолати за один день - і то не вистачило б. А це - процес довгий, завзятий і складний. Тут немає простих і швидких рішень, пора змиритися з цим.
Як же бути, адже кругом зрада, корупція, бюрократи?

а) боротися з системою, як це можна зараз робити за допомогою передових міністерств і відомств (Мінінфраструктури, мінекономіки, зараз пішли позитивні рухи по іншим регулюючим органам, Мінагро вже ліквідувало кілька чиновницьких годівниць);
б) гіпертрофувати проблеми, бути підприємцем (в окремих групах) або фрілансером у нас можна практично не зустрічаючись з державою, а боятися звітів та документації взагалі не варто. Її заповнення не вимагає надскладних процесів в мозку, тільки бажання розібратися, навіть зараз.
Тому - вперед. А популістам не вірте. Вони все одно обдурять вас. І так, вони вас пограбують швидше, ніж прокляті і нічого не розуміють непопулісти.
Дякую.

/ фото Facebok Юрія Богданова

27 Травня 2015 Василь Гриджук

ВСІ НОВИНИ ТЕМИ

Чому нації занепадають: найкращі цитати та вислови з книги

"Чому нації занепадають" - неймовірна книга, яка дає відповідь на одвічне питання: чому ...

25 Серпня 2021
Голуб С.

Як бути хорошим гостем і господарем: правила етикету XIX століття, які досі актуальні

Підлаштовуйтеся один під одного і не забувайте про ввічливість, щоб зробити спільне перебування ...

16 Червня 2021
Козак І.

10 чудових комедій для жінок, які допоможуть розслабитися

Іноді душа вимагає перегляду душевної кінокартини, через яку не потрібно навантажувати мозок і ...

10 Травня 2021
Гриджук В.

Найкрасивіші та наймальовничіші села Канади: ТОП 10

Коли більшість людей думають про Канаду, вони уявляють собі великі міста, такі як ...

10 Травня 2021
Голуб С.

11 захоплюючих книг з обов'язкового списку Гарвардської школи бізнесу

У нинішньому різноманітті бізнес-літератури легко заплутатися. Щоб допомогти Вам з вибором, автор HubSpot ...

23 Лютого 2021
Гриджук В.

Як нас дурять супермаркети: 10 хитрощів, про які варто знати

Маркетологи використовують ці хитрощі, щоб змусити вас витратити гроші на те, що ви ...

15 Лютого 2021
Козак І.

20 фраз, які змусять вашу дитину дослухатися до вас

Наша дитина є найкращим нашим відображенням. І коли вона погано поводиться, подумайте, що ...

08 Лютого 2021
Козак І.

Що дивитися після Бріджертонів: найкращі історичні фільми та серіали

Серіал "Бріджертон" (Bridgerton) на Netflix обігнав "Ферзевий гамбіт", "Академію Амбрелла" і "Люцифера" за ...

08 Лютого 2021
Гриджук В.

Робота, команда, креатив: поради Вінстона Черчілля, як позбутися від нудьги дорослого життя

Дуже часто дорослішання стає синонімом нудної, монотонної роботи, через яку не залишається час ...

02 Лютого 2021
Гриджук В.

День святого Валентина: 100 ідей для подарунка на 14 лютого

День всіх закоханих - чудовий привід продемонструвати свої почуття другій половинці, залишилося лише ...

01 Лютого 2021
Козак І.