Про 1200 гривень, реформи і реальність


Останнім часом одним з головних прийомів наших дорогих популістів, адептів зради і упоротих ворогів влади (як з оппоблоківських, так і з типу "патріотичних") стала мантра" ЯК ПРОЖИТИ НА 1200 ГРИВЕНЬ З ТАКИМИ цінами і тарифами, нелюди". Лицемірство даних громадян ми , мабуть, опустимо. До суті.

Чисто по-людськи дане формулювання мені гранично зрозуміле. Так от, вищезазначені товариші (політично і економічно безвідповідальні) починають розповідати про погану владу, про те, що, мабуть, вони то відразу б підвищили зарплати, знизили тарифи, знищили всю корупцію і знайшли б нафту і золото в еквіваленті 150 трлн. доларів доходів щомісячно. Мило. Але така позиція виключно шкідлива. Навіть якщо припустити, що влада - це ЗРАДА, реформ немає (що неправда) і тарифи піднімають необгрунтовано (що брехня на 90% і правда на 10%).
Тому що це не розкриває причин проблеми 1200 гривень і не наближає її вирішення.
А генезис простий. Багаторічнй розвал економіки, життя не за коштами, корупція і соціальна безвідповідальність значної частини політиків, чиновників, населення.

А тепер про рішення. Хто хоч трохи має відношення до питання прийому на роботу (особливо ті, хто наймає людей), прекрасно знає, що зарплата визначається (в розсудливійкомпанії) не за потребами працівника, а його здібностями і якістю (а не стільки кількістю) виконуваної роботи. Тобто приносяться гешефтом. До речі, якщо працівник щиро вважає, що йому недоплачують, він лукавить в 9 випадках з 10.

З бюджетними організаціями все складніше. Там уже все залежить від "пріоритетності галузі", бюджету - корупція та ін. Цікавих моментів. З трансфертами (пенсіями, посібниками, стипендіями) все ще простіше - як правило, на що залишається, то й платять. У випадку з українським пенсійним фондом, який ще й дотується з держбюджету, явно переплачують вище (о боже, жах який, закидайте камінням) реальних можливостей цього самого пенсійного фонду. До речі, скасуйте спецпенсії - і вивільните тільки 5% потрібних коштів для підвищення всім або близько того.

З тарифами все простіше. Ми десятиліттями не доплачували. Нафтогаз та інші структури десятиліттями розкрадалися. До речі, зараз там рівень корупції впав, але ще високий і знижувати його роками й роками. Особливо враховуючи, що дочки Нафтогазу контролювалися не державою, а приватними особами, які ловили там свій гешефт (Фірташ, Коломойський, Григоришин і т.д.). Отже, у Нафтогазу величезні борги і дефіцит. Що робити? Платити. Тепер уже реальну ціну + компенсаційні (де-факто) платежі + "корупційну націнку" (з останньої треба нещадно боротися. Але в нинішній ціні її від сили 15-20%, решта - платити треба і платити будемо, якщо не хочемо добити галузь і країну).

Отже, де тут "ЯК ВИЖИТИ"? Як вижити на 1200 гривень я не маю найменшого поняття. Самовбивати через це бюджетну систему, державу і Україну в цілому я якось не маю наміру.

Вихід? А вихід простий, правда про нього не напишуть популісти та інші любителі пограти на емоціях. Працювати, друзі. Так. Раптово. Працювати більше, краще, брати додаткову роботу, фріланс. Гугл в допомогу.

Нема кваліфікації? Друзі, вчіться. Ніхто не зобов'язаний вам платити більше, ніж ви вартуєте. Коштують більшість українських працівників (знову неприємні речі кажу) виключно дешево в силу, в тому числі, своєї огидної кваліфікації (часто), низької соціальної активності (ще частіше) і небажання шукати і міняти місце роботи / проживання навіть усередині країни (теж частенько). Зараз, мабуть, найкращий час для початку бізнесу, навчання нових професій і того, щоб рвати і метати в професійному плані. З дна краще стрибати.

Хочете підказок? АПК, особливо переробка сільгоспсировини все ще дуже затребувані і будуть такми багато років, майже будь який сервісний (економічний, юридичний, логістичний, технологічний) аутсорсинг, створення власних експортних потоків (аж до пошуку місця, в якості  диллера українських компаній), я не говорю про дрібний фріланс , про побутові послуги, про власний дрібний бізнес (особливо якщо вдасться підписатися під безліччю іноземних грантових програм) в енергозбереженні, побутовому обслуговуванні, громадському харчуванні, туризмі.

Вік заважає? Що робити тим, у кого немає сил працювати? По-перше, більшість стогонів про це я чую від тих, хто сидить в Facebook. Люди виживають, а ви тільки ниєте. Допоможіть, якщо хочете. До речі, не обов'язково грошима. По-друге, не можна визначати державні витрати з нереальних завдань. Витрачати треба зараз менше, ніж є. Інакше борги не віддати.

А не легше "перестати красти" і на всs[ вистачить грошей? Навіть якби корупцію на всіх рівнях влади можна було б подолати за один день - і то не вистачило б. А це - процес довгий, завзятий і складний. Тут немає простих і швидких рішень, пора змиритися з цим.
Як же бути, адже кругом зрада, корупція, бюрократи?

а) боротися з системою, як це можна зараз робити за допомогою передових міністерств і відомств (Мінінфраструктури, мінекономіки, зараз пішли позитивні рухи по іншим регулюючим органам, Мінагро вже ліквідувало кілька чиновницьких годівниць);
б) гіпертрофувати проблеми, бути підприємцем (в окремих групах) або фрілансером у нас можна практично не зустрічаючись з державою, а боятися звітів та документації взагалі не варто. Її заповнення не вимагає надскладних процесів в мозку, тільки бажання розібратися, навіть зараз.
Тому - вперед. А популістам не вірте. Вони все одно обдурять вас. І так, вони вас пограбують швидше, ніж прокляті і нічого не розуміють непопулісти.
Дякую.

/ фото Facebok Юрія Богданова

27 Травня 2015 Василь Гриджук

ВСІ НОВИНИ ТЕМИ

Замок Ельц: дивовижна будівля, яка 850 років належить одній родині

Багато хто мріяв побувати у справжньому середньовічному замку і відчути атмосферу лицарських буднів. ...

27 Жовтня 2020
Козак І.

Богемський гай: місце, де понад 100 років збираються найвпливовіші люди США

Що особливого в щорічній традиції збиратися в лісі навколо багаття та обмінюватися новинами? ...

27 Жовтня 2020
Брусов В.

Як виспатися за короткий проміжок часу: техніка Сальвадора Далі

Будь-хто з нас з радістю погодився б збільшити добу на пару годин, щоб ...

26 Жовтня 2020
Голуб С.

Чим небезпечне подвійне зараження грипом та covid-19

Дослідники з Великобританії та Швейцарії дійшли висновку, що послідовне зараження грипом ...

26 Жовтня 2020
Гриджук В.

Через Сахару до океану в товарняку: екстремальна поїздка в найдовшому у світі поїзді

Мавританія - країна на північному заході Чорного континенту, більша частина якої розташувалася на ...

23 Жовтня 2020
Брусов В.

KAZKA – Мало: популярний гурт презентував новий кліп

Популярний український гурт KAZKA представив відеокліп на свій новий сингл Мало, який увійшов ...

23 Жовтня 2020
Козак І.

5 людських помилок, які призвели до серйозних наслідків

У березні 2020 року з пасажирами однієї великої європейської авіакомпанії сталося несподіване: вони ...

23 Жовтня 2020
Козак І.

15 найгірших помилок, які люди роблять у 20 років.

Помилки, які ми робимо у віці від 20 до 30 років, здатні змінити ...

22 Жовтня 2020
Козак І.

Мультфільми для дітей про тварин українською мовою

Мультфільми про тварин українською були й залишаються найпопулярнішими мультиками для дітей тому, що ...

21 Жовтня 2020
Голуб С.

Перлини віри: найкрасивіші монастирі світу. ТОП 7

Монастирі часто стають місцем не тільки релігійного, але і туристичного паломництва. До ...

21 Жовтня 2020
Козак І.