Робота, команда, креатив: поради Вінстона Черчілля, як позбутися від нудьги дорослого життя

Джерело зображення мережа Інтернет
Джерело зображення мережа Інтернет

Дуже часто дорослішання стає синонімом нудної, монотонної роботи, через яку не залишається час на інтереси і хобі. Результат такого "обміну" передбачуваний, але вельми сумний: нудьга, постійна втома, тривожність і депресія.

На жаль, багато дорослих людей не розуміють справжніх причин свого депресивного стану і занепокоєння. Вони вважають, що втома приходить від великої кількості занять і намагаються зосередитися на якійсь одній активності, відкидаючи всі інші.

На прикладі Вінстона Черчилля, його життєвого кредо і порад, можна побачити, що справа не в кількості занять, а в їх якості: в цікавішій роботі, в обов'язках, які вас задовольняють і в можливостях творити щось.

А тепер детальніше про те, що радив великий прем'єр-міністр і як він урізноманітнив власне життя.

Працюй як раб: дій і знайди своє покликання

Черчилль поділяв людей на дві частини: першу, для якої робота - це робота, а задоволення - це задоволення; і другу, для якої робота і задоволення - це одне і теж.

Більшість людей належать до першої групи і отримують свою компенсацію. Довгі години в офісі або на заводі винагороджуються засобами для існування і бажанням різних задоволень, які часто приймають вельми прості і скромні форми.

Але улюбленці фортуни - це люди з другої групи. Їхнє життя проходить в природній гармонії, їм ніколи не вистачає встановлених годин роботи. Кожен день для них - свято, а звичайні свята, в які не виходить працювати, сприймаються як прикра перешкода, яка не дає повернутися до свого покликання.

Черчилль радить не сидіти вдома та впадати у депресії, а почати шукати своє покликання, повністю віддаючись якійсь пристрасті. Не факт, що вона і виявиться вашим покликанням, але так ви швидше знайдете шлях до нього.

Світ належить тим, хто діє

Коли робота дійсно захоплює вас, ви не помічаєте, як проходять годинник напруженої праці. І це чудово, тому що без багатьох-багатьох годин праці ви ніколи не досягнете своєї мети.

У будь-якій області можна знайти отаких "гуру", які обіцяють вам швидкі результати за мінімальні терміни. Але всі їхні трюки ніколи не приведуть вас до чогось великого. Так, використовуючи різні лайфхаки, ви можете заробити трохи грошей, але щоб створити щось надійне і легальне, недостатньо кількох годин в тиждень. Для цього потрібна постійна і наполеглива праця.

Якщо ви вирішили створити щось вартісне, наприклад, ваш особистий проєкт або кар'єра в якійсь компанії, періодично вам доведеться переживати почуття, що ви неймовірно втомилися, але не можете закінчити, тому що це ваш проєкт і вам цікаво його робити. Якщо таких моментів у вас не буває, то ви робите щось не так.

Навіть улюблена робота все одно відчувається як робота

Може скластися думка, що якщо ви любите свою роботу, то вона сприймається як розвага і кожен день ви проводите весело і легко. Якщо ж іноді це не так, значить, ви просто вибрали не ту роботу. Ця думка є помилковою.

Навіть якщо ви отримуєте від роботи море задоволення, вона не починає сприйматися як постійна розвага.

Черчилль завжди поділяв роботу і розваги, вважав їх двома дуже різними речами. Улюблена робота все ще залишається роботою, і це означає, що ви не встаєте з ліжка щодня в радісному передчутті.

І це нормально, адже задоволення  знаходять не тільки в іграх і веселощах, але також у подоланні труднощів.

Завжди будь готовий вести за собою

У 1930 році, коли Черчилль вже зустрів свій шостий десяток, здавалося очевидним, що його шанси коли-небудь стати прем'єр-міністром дорівнюють нулю. Коли британська делегація депутатів на чолі з леді Астор відвідувала Радянський Союз і зустрічалася зі Сталіним в 1931 році, він розпитував їх про політичну ситуацію в Англії і особливо про Черчилля. "Черчилль? - Вигукнула Астор з презирливим сміхом. - О, його кар'єра закінчена".

Коли всі інші думали, що з Черчиллем можна більше не рахуватися, він сам перебував у готовності служити і не залишав свою мрію - стати главою уряду Її Величності. Він спостерігав за Німеччиною протягом усіх 1930-х років і ніколи не змінював своєї позиції, щоб сподобатися широкому загалу.

Замість того щоб змінюватися на догоду суспільству, він просто чекав, поки світ прийме його правду, і це сталося.

І коли він нарешті зайняв кабінет прем'єр-міністра, він відчував, що слідує "своєю долею" і що "все минуле життя була підготовкою" для завдань, які стоять перед ним тепер. Залишаючись вірним своїм переконанням і відстежуючи активність Німеччини протягом попереднього десятиліття, він міг з упевненістю сказати, що буде хорошим на своєму посту.

Ви готуєтеся до того, щоб вести за собою, не посеред бурі, а під час затишшя перед нею. Зараз у вашій родині все може бути добре і ваш бізнес може процвітати, але коли-небудь це може закінчитися. Ви готові взяти на себе відповідальність, направляти і вести за собою?

Станьте прикладом для своїх підлеглих

У прикладів навіть більше влади, ніж у слів. Черчилль не просто розмовляв з народом, він ніби проходив шлях, про який сам говорив. Сила його моральних норм була безсумнівною, а сила його характеру створювала просто неймовірний ефект. Люди могли піти за ним на край світу.

Неважливо, батько, тренер, начальник або духовний лідер - приклад сильної людини, який чинить правильно, діє набагато ефективніше, ніж сотні емоційних промов.

Лідер, який проявляє цілеспрямованість і мужність, навіть не потребує палких промов, щоб інші люди пішли за ним і робили те, до чого він їх схиляє.

Майте мужність зустрітися з невдячністю

Не очікуйте, що люди будуть вічно дякувати вам тому, що ви зробили для них щось хороше, навіть якщо цього гарного було багато. У людей коротка пам'ять на добрі справи, вони вважають за краще концентруватися на негативі.

Після того як Черчилль провів свою націю через шість років світової війни, в мирний час англійці захотіли нового лідера. Його друг Гарольд Ніколсон якось сказав: "Така людська природа. Коли ми добираємося до відкритого моря, забуваємо, як чіплялися за капітана під час шторму".

Але Черчилль тільки відмахувався від таких думок про невдячність. Так, він шкодував, що його служба була коротшою, ніж хотілося б, але він і так зробив дуже багато з того, що збирався зробити, і цього було досить.

Творити як бог: невіддільна частина життя

Секрет неймовірної продуктивності Черчилля можна вважати парадоксом, оскільки він полягає в такому ж активному і продуктивному використанні свого дозвілля.

Черчилль виявив, що тільки так можна було домогтися багатьох годин продуктивної роботи в день. Якщо він помічав, що результати його літературних праць стають плутаними і незадовільними, він просто переключався на інший вид діяльності. Через якийсь час він міг знову повернутися до написання, підбадьорений і готовий до нових літературних подвигів.

Черчилль вважав, що, періодично займаючись різною активністю, людина відмінно тренує свій мозок і повноцінно відпочиває.

З цієї причини Черчилль рекомендував всім завести кілька хобі, щоб в стимулюючих іграх знайти протиотруту від "турбує до смерті" і "нудно до смерті".

Обережно вибирайте захоплення

Попри те, що Черчилль називав хобі невіддільною частиною повноцінного дорослого життя, він не вважав, що можна вибирати їх просто так:

"Хобі - це не така справа, яку можна швидко вибрати за один день. Пошук цікавих занять для свого розуму - це довгий процес. Потрібно ретельно вибирати собі хобі і підтримувати інтерес до нього."

Він вірив, що цікаве хобі потрібно не тільки тим, для кого робота і розваги є несумісними речами, а й тим, хто дійсно любить свою роботу. Найважливіша складова у виборі хобі, як він вважав, - це відмінність діяльності від тієї, якою ви займалися протягом дня.

"Немає ніякого сенсу пропонувати чорноробу, який потів і вибивався з сил весь тиждень, зайнятися в суботу спортом, наприклад зіграти в футбол чи бейсбол. Точно так само не варто кликати політика або бізнесмена, який весь тиждень працював і переживав про важливі речі, попрацювати і попереживати ще й у вихідні, але вже над іншим завданням або проєктом."

Ще Черчилль зауважив, що, попри велику популярність читання як хобі, воно дуже схоже на щоденну діяльність людини, що заробляє на життя розумовою працею, щоб забезпечити їй досить контрастних вражень.

Крім того, Черчилль радив вибирати хобі, в яких залучені одночасно очі та руки, - ремісничі заняття, оскільки вони найкращим чином допомагають відновити психічну рівновагу.

Знову ж таки, це особливо актуально для працівників розумової сфери, оскільки ручна праця заповнює брак занять такого роду. Крім того, з'являється можливість створити щось, що особливо важливо для людей, робота яких не пов'язана з творчістю.

І, нарешті, Черчилль був проти величезної кількості хобі, які заводять деякі люди, щоб просто отримати задоволення від нового або незвичайного заняття, а потім закинути його. Дисципліна важлива не тільки в роботі, але і в хобі, оскільки вона задає сам спосіб життя і думок.

Зробимо підсумок

1. Ретельно розгляньте різні заняття і підберіть для себе найбільш слушне.

2. Простежте, щоб ваше хобі кардинально відрізнялося від звичайної робочої діяльності.

3. Займайтеся обраною справою досить довго, щоб вона могла перетворитися в справжню любов вашому житті.

Читайте за темою: Вислови, афоризми та мудрість. Нікола Тесла

Ключові слова: Вінстон Черчилль, Winston Churchill, поради, робота, хобі, команда, креатив, Козакоріум

02 Лютого 2021 Гриджук В.

ВСІ НОВИНИ ТЕМИ

Білий дім: де живуть та працюють президенти США (ФОТО)

"Білий дім" - найвідоміший особняк у світі, що водночас є укріпленим командним центром ...

12 Листопада 2020
Гриджук В.

Розпорядок дня найвидатніших людей планети: інфографіка.

В якій годині прокидалися, працювати та відпочивали найвідоміші творчі люди в історії людства? ...

05 Листопада 2020
Брусов В.

Мікрокредит: чим швидкі гроші небезпечні для українців

"Національний банк України" пояснив, чим небезпечні мікрокредити і радить обережно до них ставитися. ...

05 Листопада 2020
Брусов В.

Найвідоміші фільми кожної країни Європи (КАРТА)

В Інтернеті з'явилася ще одна пізнавальна карта, яка стане чудовим посібником для порівняння ...

04 Листопада 2020
Гриджук В.

6 найдорожчих скарбів, які знайшли аматори

За кілька тисячоліть в землі накопичилася величезна кількість дорогоцінних монет, ювелірних прикрас, зброї та скарбів ...

03 Листопада 2020
Козак І.

Забуті Богом: 9 найізольованіших поселень на Землі (ФОТО)

Коли жителі цих віддалених населених пунктів кажуть, що вони живуть "там, де дідько ...

02 Листопада 2020
Брусов В.

15 дивовижних місць світу, які можна відвідати віртуально

Наша планета наповнена безліччю цікавих та надзвичайних місць, які, напевно, більшість із нас ...

02 Листопада 2020
Гриджук В.

Книги, які рекомендує Віталій Портников: ТОП 10

Про те, чому не варто змушувати себе читати книжки, чому література – це ...

30 Жовтня 2020
Голуб С.

Загадка, яку Ілон Маск пропонує розв'язати на співбесіді

Про це питання згадується в біографічній книзі "Ілон Маск: Tesla, SpaceX і дорога ...

30 Жовтня 2020
Брусов В.

Замок Ельц: дивовижна будівля, яка 850 років належить одній родині

Багато хто мріяв побувати у справжньому середньовічному замку і відчути атмосферу лицарських буднів. ...

27 Жовтня 2020
Козак І.