Вислови, афоризми та мудрість. Нікола Тесла.


Нікола Тесла - це один з навизначніших людей людства, і це без перебільшення. Він не просто винахідних чи дослідник, він "першовідкривач життєвих принципів" (як він сам любив про себе говорити), він також філософ, мислитель, логік і т.д. В цій особі переплелось велечезна кількість унікальних здібностей, прогресивних світобачень, логічних умовисновіків та життєвої особливої енергії, яка заставляла його майже не спати і постійно працювати, працювати, працювати ...  Інтернет-ресурс "КОЗАКОРІУМ" вирішив подарувати усім україномовним користувачам збірку крилатих висловів та афоризмів Нколи Тесли, прочитавши які, Ви краще зрозумієте хто він, що він робив і чого прагнув, побачите наскільки ця людина була прогресивна та унікальна в своїх думках та справах.

Нікола Тесла, мудрість, вислови, афоризми: 

1) Я не шкодую про те, що інші вкрали мої ідеї. На жаль у них немає своїх власних.


2) "Це буде дитина шторму. Ні, це буде дитина світла. (слова матері і бабусі, під час народження Н.Тесли в штормову ніч)


3) Кристали це живі істоти на початку творіння.


4) Міс, ніколи не довіряйте євреям. (Н.Тесла до своєї секретарки)


5) Ми всі єдині, люди пов’язані між собою невидимими силами.


6) Я твердо вірю в правила компенсації. Справжні нагороди завжди йдуть  за працями та жертвами (про свої дослідження).


7) Нехай майбутнє говорить правду, оцінює кожну людину по його праці і заслугам. Справжнє належить їм, але майбутнє – моє, для якого я працював так важко (Про свої винаходи та достоїнства).


8) Мир у всьому світі може прийти тільки як природній, внаслідок  загального просвітління.


9) Я думаю, що немає ніякого глибшого почуття, яке може таїтись в людському серці, як почуття винахідника, коли він бачить що його ідеї реалізовані. Такі почуття заставляють людину забути їжу, сон, друзів, кохання, все.


10) Прогрес і розвиток людини має величезне значення для людства та суттєво залежить від винаходів.


11) Найважливішим продуктом творчого розуму є винахід. Його кінцевою метою є оволодіння розуму над матерією та використання своїх сил для потреби людства.


12) З усіх «сил тертя», тим, який найбільше стримує прогрес людства є неуцтво, те що Будда називає «найбільшим злом в світі».


13) Сучасні вченні змінюють математику для експериментів. Вони блукають від рівняння до рівняння, і в кінцевому підсумку будують структуру яка не має ніякого відношення до реальності.


14) Наші чесноти і наші недоліки невіддільні одна від одної, як сили і матерії. Коли це розділити то це більше не людина.

  
15) Наука є особистим збоченням, якщо не має своєю кінцевою метою поліпшення людства.


16) Все потрібно здійснювати в помірних кількостях, зберігати під контролем наші почуття та переваги, а отже тримати себе молодим тілом і розумом. Утримання – це мій приємний досвід, який дав величезну винагороду.


17) Недостатнє спостереження це не тільки форма невігластва, а і причина девіантних ексцесів та торжество божевільних ідей.


18) Я дізнався десяток мов, вивчав літературу і мистецтво, провів свої найкращі роки в бібліотеках, читав усе що мені попадало в руки, і я відчув, що я  даремно витрачав час. Проте незабаром я зрозумів, що це все було найкраще, що я робив в своєму житті.


19) Досить імовірно, що моя кар’єра закінчилася би передчасно, коли Провидіння не надало мені оборонний механізм, який з року в рік зміцнювався та безпомилково активізувався, коли мої сили були на закінченню.


20) Едісон є винахідник більш корисних речей, а я винахідник нових принципів.

 
21) Залиште Марконі, він хороший хлопець, використовує щонайменше 16 моїх патентів.


22) Перебування в готелі?! У випадку проживання в своїй власній квартирі, то це призвело б до прив’язки до емоцій в тій чи іншій області, а це б відволікало увагу і холоднокровність наук.


23) Людина прохідна, раси і народи будуть приходити і йти, але людина залишиться, у цьому полягає глибоке розходження між людиною і цілим.


24) Є три можливих вирішення проблеми збільшення споживання людиною: їжа, мир, любов.


25) Конфлікти між людьми, а також між урядом та народом, є результатом не розуміння в найширшому сенсі цього слова. Непорозуміння завжди виникає від нездатності зрозуміти іншу (протилежну) думку.


26) Ризик конфлікту небезпечно збільшений через більш-менш домінуюче почуття войовничості , яке притаманне кожній людській істоті. Для того щоб протистояти цьому потрібно розсіяти загальне невігластво за допомогою систематичного поширення загальних знань. Маючи це на увазі, найбільш важливим шляхом до порозуміння є шлях обміну думок і позицій.


27) Взаємне розуміння буде надзвичайно полегшуватися використанням спільної мови.


28) Практична передача енергії без проводів має велике значення для людини.


29) Усі зусилля з примусу вимагають втрати життєвої енергії. Я ніколи не платив цю ціну, навпаки, я дозволяв моїм думкам процвітати.


30) Наші перші зусилля є чисто інстинктивним імпульсом живої уяви і дисципліни.


31) Шановні, я не маю ніяких гарантій крім своїх винаходів. Ви повинні вірити мені на слово, та пропускати все крізь інстинкти, інтуїцію та уяву.


32) Перед тим, як зробити ескіз на папері, всі мої ідеї були розвинені розумово. В моїй голові я змінюю конструкцію, щоб поліпшити роботу, і навіть запускаю пристрій.


33) Природа може досягнути одних і тих же результатів по різному.


34) Маємо звільнити думку від обмежень, що накладаються простором і часом, але і зберегти основні риси.


35) У мене не має сім’ї. Я просто хочу продовжувати працювати. Гроші будуть тільки турбувати мене.


36) Я можу своїм проектом забезпечити енергією усі потреби – екологічно чистою енергією.


37) Я не займаюся пророцтвом, я не ворожбит, я не пророкую долю народу, я не винахідник. Я відкриваю. Я першовідкривач принципів, які існують.


38) Енергетика є ключовим питанням майбутнього – це питання життя або смерті. Нинішні джерела є ненадійними і отруїли нашу планету. Може ми і переживемо це отруєння, але прийде день, коли ці джерела енергії закінчаться.


39) Енергія що добувається шляхом руйнування природних елементів є злочином проти природи, і може призвести до катастрофи. 


40) Інстинкт є те, що перевершує вчення.


41) Живий світ повинен управляти, але він не повинен експлуатувати і знищувати мету деяких вищих завдань.


42) Завдання людства полягає в тому, щоб відмовитися від насилля.


43) Найвизначніші люди ті, хто пропагує та живе найвищими моральними досягненнями. 


44) Електрика є жива істота.


45) Я першовідкривач речей, які існують в природі навколо нас.


46) Мій проект оспорював закони природи. Світ не був готовий до цього. Це було занадто попереду часу. Але ті самі закони будуть переважати в кінці кінців, і зроблять тріумфальний успіх.


47) Всесвіт подібний рухомо-кінетичній системі, що заповнена енергією, яка може бути використана в будь-якому місці.


48) Я знищив свою «сексуальність» у віці 33 років через одну французьку актрису, яка так за мною бігала, що я не міг зосередитися на роботі. Я ніколи не торкався до жінки.


49) Я був позитивно переляканий, було в тому цоканню щось містичне, якщо не сказати надприродне,   в лабораторії я був лише один. Хоча я не міг розшифрувати їх значення, я був впевнений, що ці сигнали не є випадковими. У мене зростає почуття, що я перша людина, яка почула сигнали з іншої планети.


50) На питання чи є у Вас коштовності, він сказав: «Ні, сер, ювелірні вироби обурюють мене» (запитання до Ніколо Тесла).


51) Людина народжена, щоб працювати, страждати і боротися;  кому так не здається – зазнають невдачі.


52) Ніколи не довіряйте блиску в очах жінки, можливо це світло що проникає через порожню голову.


53) Я не працюю більше для сьогодення, я працюю для майбутнього.


54) Я нарешті досяг успіху у створенні розрядів, потужність яких значно перевершує силу блискавок (1899).


55) З тих пір пройшло 80 років і я як і раніше задаю собі це ж питання ( Що ж таке електрика?). Але не в змозі відповісти на нього.


56) Наш світ занурений в величезний океан енергії, ми летимо в нескінченному просторі з незбагненною швидкістю. Все навколо обертається, рухається - все енергія. Перед нами грандіозне завдання - знайти способи видобутку цієї енергії. Тоді, витягуючи її з цього невичерпного джерела, людство буде просуватися вперед гігантськими кроками (1891).


57) Як тільки проект буде закінчений, ділова людина зможе диктувати інструкції з Нью-Йорка і вони будуть негайно з'являтися в його офісі в Лондоні або в іншому місці. Він зможе зі свого робочого місця поговорити з будь-яким телефонним абонентом на земній кулі. Недорогий інструмент, що не більший, ніж годинник, дозволить його власникові слухати де завгодно, в морі чи на землі, музику або пісні, промови політичного лідера, видатного вченого або проповіді священика, що знаходиться на величезній відстані. Точно також можуть бути передані будь-яка картина, знак, малюнок або текст (1908).


58) Це будуть літальні апарати на абсолютно нових принципах - без газових балонів, крил або повітряних гвинтів. На високих швидкостях вони будуть переміщатися в будь-яких напрямках незалежно від погоди, повітряних ям і низхідних потоків (1908).

 

59) Росіяни хочуть убезпечити свої кордони, і я зробив їм пропозицію, яке зараз розглядається (1934, в листі одному).


60) Я абсолютно вимотаний, але не можу припинити роботу. Мої експерименти так важливі, такі прекрасні, так дивні, що я насилу можу відірватися від них, щоб поїсти. А коли намагаюся заснути, то весь час думаю про них. Вважаю, що буду продовжувати поки не впаду замертво.


61) Так починалися мої ментальні подорожі. Спочатку смутно, а потім краще я бачив нові місця, міста, країни. Жив там, зустрічався з людьми, заводив друзів. У це важко повірити, але вони мені настільки ж дороги як моя сім'я і так само реальні.


62) Я бився над цією проблемою кілька років. Це було питання життя і смерті. Я знав, що помру, якщо не вирішу його. Мій мозок був напружений до межі, і в якийсь момент сталося немислиме - я чув цокання годинника в трьох кімнатах від мене, приземлення мухи на стіл глухим стуком віддавалася в моїх вухах, в темряві я мав чутливістю кажана і міг визначити місцезнаходження предметів завдяки особливому поколювання в лобі. Сонячні промені так тиснули на мій мозок, що я ледь не втрачав свідомість. Прїжджаючий далеко екіпаж стрясав моє тіло і раптом я побачив спалах, схожий на маленьке сонце. В одну мить істина відкрилася мені. Це був стан абсолютного щастя. Думки йшли нескінченним потоком, і я ледве встигав фіксувати їх.


63) Мені не потрібні моделі, малюнки, експерименти. Коли у мене народжуються ідеї, я в уяві починаю будувати прилад, міняю конструкцію, вдосконалюю її, і включаю. І мені абсолютно байдуже проводяться випробування приладу у мене в думках або в майстерні - результати будуть однаковими. За 20 років у мене не було жодного винятку.


64) Мій мозок тільки приймальний пристрій. У космічному просторі існує якесь ядро звідки ми черпаємо знання, сили, натхнення. Я не проник в таємниці цього ядра, але знаю, що воно існує.


65) Великі таємниці нашого буття ще тільки належить розгадати, навіть смерть може виявитися не кінцем.


66) Скільки людей називали мене фантазером, як насміхався над моїми ідеями наш помиляючийся короткозорий світ. Нас розсудить час.


67) Якщо не буде можливості успішно напасти на жодну країну, війни припиняться.


68) Я міг би розколоти земну кулю, але ніколи не зроблю цього. Моєю головною метою було вказати на нові явища і поширити ідеї, які і стануть відправними точками для нових досліджень.


69) Дія навіть самого крихітного істоти призводить до змін у всьому всесвіті.


70) Вам знайомий вираз «Вище голови не стрибнеш»? Це омана. Людина може все.

 

Читайте також: Музей Ніколи Тесли в Белграді. Сербія. Фото.

26 Липня 2016 Голуб С.

ВСІ НОВИНИ ТЕМИ

Українська музика: слухати найкращі українські пісні літа 2021

Спекотні літні дні добігають кінця, а це означає, що час підбивати музичні підсумки ...

25 Серпня 2021
Гриджук В.

Українська музика: нові українські пісні, квітень 2021

Прийшов час підбити музичні підсумки квітня 2021 року, саме тому kozakorium.com, як завжди ...

10 Травня 2021
Гриджук В.

Козацькі пісні: слухати онлайн безкоштовно

Пісні про козаків потрібно слухати хоча б тому, що вони тісно пов'язані з ...

15 Лютого 2021
Голуб С.

Українська музика: нові українські пісні, січень 2021

Прийшов час підбити музичні підсумки першого місяця 2021 року, саме тому kozakorium.com, як завжди ...

01 Лютого 2021
Голуб С.

Українська музика: нові українські пісні, грудень 2020

2021 рік тільки розпочинає свою ходу, а kozakorium.com, як завжди, підготував нові українські пісні ...

03 Січня 2021
Козак І.

Найкращі українські пісні 2020: сучасна українська музика. ТОП 50

Важкий 2020 рік добігає кінця, а це означає, що час підбити музичні підсумки. ...

13 Грудня 2020
Гриджук В.

Новорічний декор своїми руками: 10 ідей DIY (ФОТО)

Новорічні та Різдвяні свята вже ось-ось постукають у двері, а у вас досі ...

08 Грудня 2020
Козак І.

Українські пісні про зиму: слухати онлайн сучасні пісні про зиму

Новорічні пісні українською мовою подарують вам справжній казковий настрій та створять неймовірну атмосферу ...

07 Грудня 2020
Брусов В.

Новорічні пісні англійською мовою: ТОП 20

Новий рік 2021 уже не за горами, отже час створити хороший настрій, а ...

04 Грудня 2020
Гриджук В.

Українська музика: нові українські пісні листопада. ТОП 50

Як завжди, нові українські пісні та свіжа українська музика у гарячій добірці від ...

28 Листопада 2020
Козак І.