Як виглядали 7 відомих європейських замків до того, як перетворилися на руїни

Джерело зображення boredpanda.com
Джерело зображення boredpanda.com

Через карантин ми не можемо мандрувати та відвідувати нові країни, але ж ніхто не забороняв віртуальні подорожі, так?

Kozakorium.com пропонує відправитися у цифрову мандрівку до семи занедбаних замків Європи, які зберігають у своїх руїнах багатовікову історію.

Завдячуючи цифровій реконструкції ми сьогодні можемо побачити ці замки у всій красі та уявити їх колишню велич. Проєкт здійснено компанією Budget Direct у співпраці з дизайнерами та архітекторами.

1. Замок Самобор, Самобор, Хорватія

Королівство Богемія було середньовічною монархією, яка панувала над частиною територій сучасної Чеської Республіки та Німеччини з кінця 12-го століття до Першої світової війни. Правитель Богемії Отакар побудував замок Самобор в середині 13-го століття, під час війни за спірне герцогство Штірія. 

Але незабаром він програв хорватсько-угорським військам. Руїни кам'яної фортеці знаходяться всього за 10 хвилин ходьби від міста Самобор, і відвідувачі все ще можуть помилуватися стінами та залишками рову. Єдиним збереженим оригінальним елементом є сторожова вежа. Велика частина руїн, в тому числі готична каплиця Святої Анни, належати до будівель 16-го століття.

2. Шато-Гайяр (Шато-Гайар), Лез-Анделі, Франція

Фортеця Шато-Гайяр - один з перших прикладів використання концентричної фортифікації та навісних бійниць в замковому дизайні. Машікулі - навісні бійниці з отворами у верхній частині фортечних мурів і веж, через які захисники замку можуть обстрілювати нападників, скидати каміння або лити киплячу олію, окріп або смолу.

Фортеця була побудована Річардом Левове Серце в період між 1196 та 1198 роками для захисту від Філіпа II Французького. Цей замок побачив багато битв, перш ніж був остаточно покинутий в 16-му столітті та пізніше зруйнований Генріхом IV.

3. Замок Данноттар, Стоунхевен, Шотландія

Данноттар був неприступною фортецею, розташованою на кручі, і відігравав ключову роль в протистоянні між англійцями та шотландцями протягом багатьох років. Вільям "Хоробре серце" Уолліс взяв у облогу та відвоював замок в англійців у 1297 році (це ключовий момент у відомому фільмі "Хоробре серце"). Пізніше замок був оточений Олівером Кромвелем.

Одна з найкраще збережених руїн на ділянці площею 1,4 гектара - Баштовий будинок 14-го століття. Колись ця будівля була триповерховою і дуже добре укріпленою.

4. Замок Менло, Голуей, Ірландія

Замок Менло, побудований в 16-му столітті, довгий час належав родині Блейк і був зруйнований пожежею в 1910 році. Фурман сім'ї, Джеймс Кирван, уникнув вогню, спустившись зі свого вікна по лозі плюща.

Він намагався врятувати інших мешканців замку, але молода Елеонора Блейк загинула у вогні, як і покоївка, яка вистрибнула з вікна і розбилася. Після пожежі будівля занепала і повністю заросло плющем.

5. Ольштинський замок, Ольштин, Польща

Ольштинський замок розташований на нерівному пагорбі серед вапнякових скель, з видом на річку Жина в північно-східній Польщі. Він був побудований десь до 1306 року і розширений Казимиром Великим в період між 1349-59 роками для захисту від чехів. Пізніше в замку Ольштин з'явився військовий гарнізон, а в 16 столітті замок був реконструйований в стилі ренесанс.

На той момент він був побудований на трьох рівнях з під'їзними мостами й ровом. Однак в наступні роки Габсбурги, а потім шведи (в 1656 році) завдали значної шкоди фортеці, і вона була виведена з ладу.

6. Спишський змок, Спишське підграддя, Словаччина

Спишський замок займає площу в чотири гектари та є одним з найбільших у світі замкових комплексів. Він був побудований в 11-му столітті на залишках кельтського поселення і служив прикордонною фортецею в феодальному Угорському королівстві.

Пізніше замок кілька разів переходив з рук в руки між імперіями та аристократичними сім'ями, які використовували його як особняк. Він належав родині Чак і остаточно занепав після сильної пожежі в 1780 році. Спишський замок занесений у список ЮНЕСКО.

7. Замок Поенарі, Валахія, Румунія

Легендарний замок Поенарі виглядає як класичний замок графа Дракули. Справді, колись він належав Владу Імпалеру, воєводі Валахії, образом якого і надихався автор "Дракули" Брем Стокер. Фортеця, як орлине гніздо, розташована в горах, на вершині скелі. Нагору ведуть 1480 сходинок. Ідеальне місце для самоізоляції.

Через невдале розташування замок Поенарі постраждав від зсуву ґрунту, а деякі башти взагалі були знесені на 400 метрів до низу.

Читайте за темою: Карантин по-середньовічному: цікаві факти про чуму

08 Жовтня 2020 Голуб С.

ВСІ НОВИНИ ТЕМИ

Як працювала безконтактна доставка їжі під час чумного карантину 1666 року

Ніхто не хотів би опинитися в Англії 1666 року. Тому що саме тоді ...

28 Листопада 2020
Голуб С.

Шведський дизайн: 10 головних принципів

Практичний і функціональний, близький до природи та екологічний, шведський дизайн - одна з ...

26 Листопада 2020
Гриджук В.

20 найкращих поз для красивих жіночих фото

Цей пост стане у пригоді як фотографам, так і дівчатам, які хочуть завжди ...

24 Листопада 2020
Козак І.

ТОП 15 найкращих фільмів про Різдво: дивитися обов'язково

Різдво - час, коли в домі збираються найближчі друзі та рідні, а в ...

23 Листопада 2020
Козак І.

Гривня, єна, долар: що означають назви грошей

Щодня, дістаючи з гаманця купюри та розраховуючись ними за ті чи інші товари ...

23 Листопада 2020
Брусов В.

23 класичні жарти Марка Твена

Рівно 155 років тому Марк Твен опублікував своє перше оповідання "Славнозвісна жаба-стрибунка з ...

17 Листопада 2020
Гриджук В.

Дитячі колискові пісні українською мовою: топ 25

За твердженням психологів, колискові потрібні не тільки малюкам та новонародженим, але й діткам ...

17 Листопада 2020
Брусов В.

Найбридкіша і найбажаніша робота у дворі англійських королів

У Середньовіччі найнадійнішим способом розжитися владою і грошима було спілкування з королями. Вони ...

15 Листопада 2020
Козак І.

Це вражає: найдивовижніші кордони між країнами (ФОТО)

Коли ми думаємо про кордони між країнами, ми часто гадаємо, що вони або ...

15 Листопада 2020
Гриджук В.

9 шпигунських гаджетів часів холодної війни

XX століття і, особливо, його друга половина, запам'яталися світу не тільки запеклими війнами ...

13 Листопада 2020
Козак І.