Як займатися улюбленою справою і добре заробляти: 6 стратегій

Фото fastcompany.com
Фото fastcompany.com

Кілька простих, але не завжди очевидних рад дає письменниця Лора Вандеркам.

Популярний погляд на ринок праці полягає в тому, що є всього два типи кар'єри. В одному випадку вам добре платять, але робота ця нудна або принизлива. В іншому випадку ви займаєтеся чимось цікавим, творчим, осмисленим - і отримуєте зарплату, при якій до кінця життя будете жити в підвалі у батьків.

"Художникам не платять! Адже їм належить голодувати!" - Підсумовує Дж. Мані, блогер, який пише про особисті фінанси та придумав проект BudgetsAreSexy.com.

Але "за великим рахунком, у кожного є можливість заробляти більше". І творча діяльність цілком може поєднуватися з пристойним заробітком.

1. Прокачайтесь в своїй галузі

Як б сильно ваша професія не асоціювалася з убогістю, ви все одно можете попросити підвищення. "У більшості випадків люди виходять з того, що скільки вони зараз отримують, стільки їм і повинні платити за це заняття, - говорить коуч Едрієнн Дорісон. - Вам ніщо не заважає зберегти наявну роботу, але вивчити інші компанії і те, скільки вони платять своїм співробітникам на аналогічних посадах". Не у всіх однакове уявлення про те, що таке низькооплачувана робота, і якщо порівнювані організації пропонують більше, ви можете туди перейти або використовувати пропозицію, щоб домовитися з начальством про інші умови.

2. Переналаштуйте свої навички

У деяких галузях більше капіталу, і "можливо, ваш набір навичок і умінь можна перенести в іншу галузь, де вам будуть готові платити більше", - каже Дорісон. У великому корпоративному благодійному фонді, напевно, платять більше, ніж у невеликій некомерційній організації. Якщо вам подобається писати тексти, то такі теми, як бізнес і медицина, приносять більше грошей, ніж огляди художніх книг. Блогерам, які пишуть про особисті фінанси, платять більше, ніж тим, що пишуть на лайфстайлову тематику, говорить Дж. Мані, тому що вони пишуть "про те, що хвилює маркетологів". Пошукайте концепції, до яких тягнуться маркетологи - це хороша стратегія, що дозволяє знайти більш високооплачувані куточки в будь-якій професії.

3. Спробуйте якусь справу на стороні

Якщо подивитися на те, чим ви любите займатися, в широкому сенсі слова, то цілком ймовірно, що якусь частину цих ваших занять можна запропонувати публіці за плату. Музиканти можуть давати уроки і грати на вечірках. Письменниця Габріель Перейра запустила програму, яка допомагає іншим письменникам домогтися публікації - вона вчить їх стратегічного підходу до читання, письма та побудови спільноти. "Купа людей сьогодні вчить інших писати, - каже вона, - тому треба вміти сформулювати якийсь унікальний аспект цієї справи, щоб виділитися із загальної шуму". Як і у всіх підприємницьких заняттях, потрібно навчитися добиратися до потенційних клієнтів. "Я особисто ставлю на свій список розсилки, - каже Перейра. - Це мій головний спосіб пошуку шанувальників, читачів, клієнтів, та й взагалі всього".

Дж. Мані радить пошукати в онлайні якісь групи, які цікавляться тим, чим ви вирішили зайнятися як побічним проектом. Такий нетворкінг надихає і мотивує вас, а потім виникають якісь можливості. А оскільки сенс побаченого проекту - приносити гроші, регулярно піднімайте свої ставки або перемикайтеся з плином часу на клієнтів, які більш щедро платять.

4. Працюйте один раз, продавайте багато разів

Проекти на стороні часом вимагають великих зусиль. Це особливо проблематично, якщо у вас є повноцінна робота. "Багато авторів експериментують з різними підходами, перш ніж знайдуть правильне поєднання, яке дійсно дозволить їм значно підняти свій дохід", - говорить автор книги The Economy of You Кімберлі Палмер. Але часто тут допомагає створення джерела пасивного доходу. Написання електронної книги вимагає значних разових зусиль, але потім ви отримуєте гроші щоразу, як книга продається. Проведення семінару теж поглинає багато часу, але якщо ви запишете свій семінар на відео, то потім можна давати його завантажувати іншим людям за гроші. "Набагато простіше перепрофілювати щось уже зроблене, ніж постійно створювати щось з нуля", - зазначає Перейра.

5. Вийдіть в самостійне плавання

Якщо ви любите свою роботу, то цілком можливо, що ви заробите більше, коли все замикається на вас. Дж. Мані кілька років тому звільнили з роботи, але ставши підприємцем випадково, він зміг значно збільшити свої доходи, коли повністю занурився в бізнес навколо свого блога і навчання особистої фінансової грамотності. Дорісон розповідає, що коли її бізнес був побічним проектом, їй не вдавалося вкласти в нього достатньо енергії, але коли вона стала займатися тільки ним, вже за перший місяць заробила більше 40 тисяч доларів, в рази більше, ніж отримувала на своїй роботі у великій компанії . Природно, не у всіх є потрібний досвід (коли я тільки починала працювати на фрілансі, в один з перших місяців я заробила десь $ 400), але все ж, коли працюєш на себе, набагато менше штучних обмежень на твій рівень доходу.

6. Задумайтесь, навіщо вам гроші

Гроші - просто інструмент, тому якщо ви хочете мати їх більше, запитайте себе, для чого. Може бути, для того, щоб подорожувати по світу? Для цього є дешевші способи, наприклад, тимчасовий обмін квартирами або дружба з людьми з авіакомпаній. Якщо ви хочете жити в прекрасному будинку, може, вам варто стати керуючим в чиємусь величезному особняку біля моря і на дозвіллі писати авангардистські вірші? Деякі заняття і правда вимагають грошей, але далеко не всі. І ви цілком може знайти спосіб робити тільки те, що ви любите, і при цьому жити з комфортом.

Читайте за темою: Співбесіда: 4 способи справитися з питаннями, відповіді на які ви не знаєте

31 Січня 2017 Гриджук В.

ВСІ НОВИНИ ТЕМИ

Чому нації занепадають: найкращі цитати та вислови з книги

"Чому нації занепадають" - неймовірна книга, яка дає відповідь на одвічне питання: чому ...

25 Серпня 2021
Голуб С.

Як бути хорошим гостем і господарем: правила етикету XIX століття, які досі актуальні

Підлаштовуйтеся один під одного і не забувайте про ввічливість, щоб зробити спільне перебування ...

16 Червня 2021
Козак І.

10 чудових комедій для жінок, які допоможуть розслабитися

Іноді душа вимагає перегляду душевної кінокартини, через яку не потрібно навантажувати мозок і ...

10 Травня 2021
Гриджук В.

Найкрасивіші та наймальовничіші села Канади: ТОП 10

Коли більшість людей думають про Канаду, вони уявляють собі великі міста, такі як ...

10 Травня 2021
Голуб С.

11 захоплюючих книг з обов'язкового списку Гарвардської школи бізнесу

У нинішньому різноманітті бізнес-літератури легко заплутатися. Щоб допомогти Вам з вибором, автор HubSpot ...

23 Лютого 2021
Гриджук В.

Як нас дурять супермаркети: 10 хитрощів, про які варто знати

Маркетологи використовують ці хитрощі, щоб змусити вас витратити гроші на те, що ви ...

15 Лютого 2021
Козак І.

20 фраз, які змусять вашу дитину дослухатися до вас

Наша дитина є найкращим нашим відображенням. І коли вона погано поводиться, подумайте, що ...

08 Лютого 2021
Козак І.

Що дивитися після Бріджертонів: найкращі історичні фільми та серіали

Серіал "Бріджертон" (Bridgerton) на Netflix обігнав "Ферзевий гамбіт", "Академію Амбрелла" і "Люцифера" за ...

08 Лютого 2021
Гриджук В.

Робота, команда, креатив: поради Вінстона Черчілля, як позбутися від нудьги дорослого життя

Дуже часто дорослішання стає синонімом нудної, монотонної роботи, через яку не залишається час ...

02 Лютого 2021
Гриджук В.

День святого Валентина: 100 ідей для подарунка на 14 лютого

День всіх закоханих - чудовий привід продемонструвати свої почуття другій половинці, залишилося лише ...

01 Лютого 2021
Козак І.